Polecamy część filmową Kręgów Sztuki:
 
 
      

 

 

 


 PATRONAT HONOROWY

 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

 

 

 

 

 



 ORGANIZATORZY

 

Miasto Cieszyn  

Fundacja Kręgi Sztuki


 


 

PARTNERZY

  

Dofinansowano ze środków Ministerstra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  

 

 

 


  

 

           

 

 

 

ASP w Katowicach

Zamek  Cieszyn

 

 

           Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Ostrawie

 

   IS PAN

  

 

  Galeria Miejska – Trinec  

 Galeria Miejska – Trinec

   

 

 

  Grupa Smacznego

 

: Ambasada Danii w RP Instytut Duński Duńska Kinematografia

 

 : Ambasada Danii w RP

 

8 pokoi Liburnia Hotel

 

 

Jak u mamy Neleśnikarnia Pepperoni

 

 

 

 


 

PATRONI MEDIALNI

 

TVP Katowice    Gazeta Wyborcza  

  

TVP Katowice      

  

PR 2 Polskiego Radia    

   

      Regionalna TV

Głos Ziemi Cieszyńskiej  
 
 

 

Portal haloCieszyn.pl  
 

  


WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA

 

 
 

  

 
 

  

 

 

 

 

Aniela Lubieniecka

Reżyser filmów animowanych, artysta plastyk, scenograf, animator, autor scenariuszy i tekstów literackich do filmów, ilustrator. Liceum Plastyczne i studia na Politechnice ukończyła we Wrocławiu.

Filmy animowane zaczęła tworzyć w połowie lat osiemdziesiątych minionego stulecia w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu (debiut – film dla dzieci pt. „Kołysanka z łezką” na zlecenia TVP, „Z wiatrem” i inne), a po likwidacji wydziału animacji we Wrocławiu podjęła współpracę z TV Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu. Tam powstały jej najważniejsze utwory, a wśród nich film pt. „Marc Chagall” prezentowany na festiwalach i pokazach specjalnych w Annecy, Kijowie, Odessie, Espinho, Ottawie, Ankarze, Montrealu, Algarve, Utrechcie, Dreźnie, Rzymie, Genzano, Paryżu i innych.

W końcu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia podjęła współpracę z producentami angielskimi realizującymi filmy animowane dla BBC. Tworzyła dla nich filmy technikami malarskimi i graficznymi, a fazy użytkowe – obrazy wykonywane przez artystkę – sprzedawane były na aukcjach charytatywnych w Nowym Jorku i Los Angeles, wspomagając fundusz UNICEF. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi (również dysfunkcyjnymi), tworzy z nimi filmy animowane podczas warsztatów organizowanych w różnych polskich miastach oraz w Dziecięcym Studio Filmów Animowanych przy CKWZ we Wrocławiu, Dziecięcym Studio Filmowym przy Biurze Festiwalowym Impart 2016 oraz w Konturach Kultury we Wrocławiu.

To właśnie pracę z dziećmi ceni najbardziej. Jest pomysłodawcą i współautorką cyklu filmów animowanych „Baśnie i bajki polskie”, które zdobyły dużą popularność i wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień.

 

fot. www.wirtualnejaslo.pl

Jest autorką i wykonawczynią programów i działań na rzecz dziecięcej twórczości filmowej, prowadzi zajęcia w Zakładzie Nowych Mediów w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, jest czynnym członkiem organizacji i stowarzyszeń twórców filmowych SFP, recenzentem scenariuszy filmów animowanych – ekspertem PISF, inicjatorem, autorem projektu i dyrektorem artystycznym Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „Halo echo” organizowanego przez Biuro Festiwalowe Impart 2016 we Wrocławiu.

Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, a najważniejsze to: nagroda na International Animated Festiwal w Kijowie, Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Kinematografii, Ministra Kultury i Sztuki oraz Prezesa Telewizji Polskiej za nowatorską metodę popularyzacji zjawisk w sztuce, nagroda na Międzynarodowym Biennale Filmów Animowanych w Bratysławie, wyróżnienie na 15th International Film Festiwal „The Golden Knight” w Moskwie i inne.

Oprócz pracy nad filmami zajmuje się ilustrowaniem książek i czasopism dla dzieci. Filmografia Anielki Lubienieckiej.

Niektóre filmy zrealizowane przez dzieci pod opieką artystyczną Anielki Lubienieckiej w ramach poprzednich edycji Festiwalu Kręgi Sztuki: https://www.youtube.com/watch?v=_eTYrU34lB0 ; https://www.youtube.com/watch?v=shrbbPgPlrI