Festiwal zainaugurują koncerty „No music, no life” – poświęcone pamięci Arnie Lawrence’a i Janusza Korczaka, dwóch wielkich pedagogów i artystów, dla których sztuka i edukacja artystyczna była fundamentem rozwoju człowieka.
Na koncercie „No music no life” usłyszymy fusion world music z jazzem w wykonaniu znakomitych muzyków z Polski i Izraela , m.in.: Zohar Fresco, Maria Pomianowska, Dima Gorelik, Hadar Noiberg, Reut Rivka Shabi, Tomasz Kupiec i inni.
A oto wszystkie koncerty :
1. Cieszyn, teatr im. A. Mickiewicza - 10 lipca g.18.00 – koncert inauguracyjny „No music, no life” pamięci Arnie Lawrence i Janusza Korczaka z udziałem specjalnym Zohara Fresco, Marii Pomianowskiej i „Circles of Art Orchestra” w składzie: Dima Gorelik – gitara, śpiew, Reut Rivka Shabi – śpiew, Hadar Noiberg – flet, Tomasz Kupiec – bas, Noam Landsman – perkusja, Bart Pałyga – wiolonczela, śpiew alikwotowy.
2. Katowice, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego - 11 lipca g.19.00 - koncert inauguracyjny „No music, no life”
3. Cieszyn, Teatr CST – 12 lipca, godz. 19.00 – „Kawalerowie Błotni”
4. Cieszyn, Rynek, 12 lipca, godz. 20.00 – Beat & Blow ( Niemcy), Jansky (Hiszpania), Kamp!
5. Cieszyn, Rynek, 13 lipca, godz. 20.00 – Baku Baku Skład (KALIBER 44, ABRADAB, JOKA, DJ FEEL-X, GUTEK, WSZ, CNE)
6. Cieszyn, teatr im. A. Mickiewicza - 14 lipca g.18.00 – Maciej Obara International Quartet
Znawcy i miłośnicy będą mogli rozwijać artystyczne umiejętności podczas tradycyjnie organizowanych warsztatów artystycznych
Warsztaty:
1. - muzyczne: perkusyjne (Z. Fresco),
2. - muzyczne: smyczkowe (M. Pomianowska),
3. - muzyczne: gitara basowa (J. Cichy),
4. - muzyczne: wrażliwości muzycznej (T. Hakima),
5. - muzyczne: swobodnej improwizacji („Kawalerowie Błotni”),
6. - muzyczne: zabawy dźwiękiem („Beat&Blow”)
7. - filmu animowanego dla dzieci (A. Lubieniecka),
8. - animacji filmowej w programie After Effects (G. Koncewicz),
9. - operatorskie (Michał Bukojemski),
10. - plastyczne: istota plakatu (warsztat i wykłady M. Oslislo),
11. – plastyczne dla dzieci „Republika Motyli” część 2 K. Renkas.,
K. Wasińska-Kroczek
12. - - fotograficzne (W .Jacyków),
13. - teatralne (P. Tomaszewski),
14. - książki autorskiej – „Kultura wpisana w literę” (warsztat i wykłady I. Chmielewska – 2x w ciągu dwóch lat otrzymała Bologna Ragazzi - najwyższą światową nagrodę za książki ilustrowane),
15. - poezji semantycznej (warsztat i wykłady M. Sady).
Wśród wystaw zaprezentujemy :
1. Wielka wystawa „Grafika w Kręgach Sztuki” - prace profesorów (w galeriach Centrum Kultury Katowice) i studentów (w CSK Strelnica – Czeski Cieszyn) z 7 uczelni plastycznych Polski i Czech ( ASP Warszawa, Poznań, Katowice, Kraków, wydział Artystyczny UŚ Cieszyn, Akademia Vytvarnyh Umeni – Praha,
Fakulta Umeni - Ostrava
2. wystawa przekrojowa poświęcona Franciszce i Stefanowi Themersonom, połączona z pokazami ich filmów
3. i inne
Spotkania z twórcami:
Grzegorz Zariczny – reżyser filmów dokumentalnych młodego pokolenia, w 2013 r. nagrodzony na Festiwalu w Sundance za film krótkometrażowy „Gwizdek”
Wiesław Łysakowski- producent filmu „Zabić bobra” reż. J. J. Kolski – nagroda za rolę aktorska na festiwalu w Karlovyh Varach
W przeglądzie Wakacyjne Kręgi w Kręgach Sztuki projekcje filmowe:
ok. 100 filmów w każdym metrażu i gatunku zebrane w 15 cyklach dla widowni od 3 – 103 lat.
Przekrój kina światowego i polskiego, wybitni twórcy, nagrodzone dzieła, etiudy studenckie.
Zapisy internetowe na wejściówki do kina Piast od 10 czerwca 2013.
Innych atrakcje będzie wiele, systematycznie będziemy zamieszczali kolejne atrakcje tegorocznego 4 Festiwalu Kręgi Sztuki.