POLECAMY
 

 

PATRONAT HONOROWY

 

 

prof. Wiesław Banyś

Rektor Uniwersytetu Śląskiego

 

 

 

 

         

 

    

 

 

               

 

         

 

 

 

Dofinansowano ze środków

Ministerstra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

            

   

 

 

     

 

   

 

     

 

 

 

    

    

        

 

   

 

       

 

        

 

 

 

 

       

 

 

  

 

              

   

   

    

 

  • Kerstin Fahr
    Kerstin Fahr

Warsztaty Muzyczne: „Gra na fletach podłużnych - dla miłośników i znawców” - Kerstin Fahr i Katarzyna Drogosz

Zamek, PSM Cieszyn | 5 lipca |  godz. 10.00-13.00, 15.00-18.00

6 lipca |  godz. 10.00-13.00

 

Fotorelacja z warsztatów z Kerstin  Fahr i Katarzyna Drogosz

Warsztaty Muzyczne: „Gra na fletach podłużnych - dla miłośników i znawców” - Kerstin Fahr i Katarzyna Drogosz | fot. Bartłomiej Sawka / CINEFOTO.PL

Warsztaty Muzyczne: „Gra na fletach podłużnych - dla miłośników i znawców” - Kerstin Fahr i Katarzyna Drogosz | fot. Bartłomiej Sawka / CINEFOTO.PL

 

Warsztaty gry na fletach podłużnych (Blockflöte) poprowadzi utalentowana młoda instrumentalistka z Niemiec, Kerstin Fahr - absolwentka akademii muzycznych we Freiburgu, Lyonie i Frankfurcie nad Menem. Zapraszamy dzieci i dorosłych, początkujących, jak i profesjonalistów. Prosimy o zgłaszanie przygotowywanego repertuaru - zapraszamy do wspólnej pracy nad interpretacją muzyki renesansu i baroku, ale także kompozycji współczesnych. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim lub niemieckim, z tłumaczeniem na język polski. W trakcie zajęć można będzie liczyć na akompaniament b.c. na szpinecie (A-415) lub na fortepianie (A-440).

 

Kerstin Fahr i Katarzyna Drogosz współpracują od 2005 roku, koncertowały razem w miastach Polski, Niemiec i Austrii zyskując uznanie publiczności. Warsztaty skierowane są zarówno do zaawansowanych flecistów (klasa fletu podłużnego jest tylko w Łodzi i Wrocławiu - w ramach katedry muzyki dawnej), ale także do amatorów gry na flecie prostym. 

 

Kerstin Fahr w zależności od potrzeb pracuje z różnymi uczniami, od zupełnie początkujących, do profesjonalistów –- w formie otwartych lekcji indywidualnych (master class).Katarzyna Drogosz – tłumaczem i akompaniatorem dla tych zaawansowanych uczniów, którzy będą chcieli grać barokową muzykę z akompaniamentem basso continuo. 

 

 

 

Kerstin Fahr, urodzona w Schwaebisch Hall jest wirtuozem  z dużym doświadczeniem estradowym i pedagogicznym. Studiowała grę na fletach podłużnych w Musikhochschule Freiburg u Agnes Dorwarth i Michaela Forma (dyplom w 2008 roku), a także grę na skrzypcach barokowych u Petry Muellejans i Gottfrieda von der Goltza. Od 2008 roku kontynuuje studia w Musikhochschule we Frankfurcie nad Menem  u Michaela Schneidera (flety podłużne) i Swantje Hoffmann (skrzypce barokowe). W lutym 20010 w ramach studiów na flecie otrzymała dyplom z wyróżnieniem i została przyjęta na prestiżowe studia podyplomowe (Solistenklasse). 

W ramach programu Stypendialnego „Erasmus“ w 2009 roku pogłębiała studia w Conservatoire National Supérieur Musique et Danse w Lyonie w klasie Pierre’a Hamona.

Kerstin Fahr koncertuje z wieloma zespołami i orkiestrami, między innym z Concerto Grosso Heidelberg, La Stagione Frankfurt, Capella Academica Frankfurt oraz Freiburger Barockorchester, z którą w maju 2011 roku wykonała 4. Koncert Brandenburski J.S. Bacha.

Ze swoim zespołem Voyage en Block otrzymała Nagrodę Specjalną Akademii Fritz-Neumeyer, a także nagrodę główną i nagrodę publiczności na prestiżowym konkursie „Young Artists Presentation“ w Anwerpii.

Jako solistka na flecie podłużnym otrzymała pierwszą nagrodę na konkursie „Erta Italia“ w Padwie w 2010 roku oraz trzecią nagrodę na Moeck/SRP Solo Recorder Competition w Londynie w 2011 roku. 

 

 

Katarzyna Drogosz, urodzona w 1977 roku w Warszawie, należy do pierwszego pokolenia muzyków w Polsce specjalizujących się w grze na pianoforte. Do zainteresowań pianistki należy także budowa i historia instrumentów klawiszowych. Katarzyna Drogosz studiowała grę na fortepianie w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, grę na pianoforte w Conservatorium van Amsterdam i grę na klawesynie w Musikhochschule Freiburg. Finalistka prestiżowego międzynarodowego konkursu „Musica Antiqua“ w Brugii w 2007 roku. Obok intensywnej działalności koncertowej w kraju i za granicą zajmuje się także pedagogiką, w szczególności w dziedzinie historycznej praktyki wykonawczej i gry na fortepianie historycznym. Od 2010 roku wykładowca Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Prowadzi także klasę pianoforte w ramach Letniej Międzynarodowej Szkoły Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim.